Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon

Księgarnie Świat Książki

„Tłumacząc Hannah” Ronaldo Wrobel

Max Kutner, zostaje zmuszony do pracy w cenzurze korespondencji. Tłumaczy z jidysz na portugalski listy takich samych jak on żydowskich imigrantów, by wytropić w nich zaszyfrowane informacje. Zmagając się z wyrzutami sumienia, samotny szewc stara się wykonywać swoje zadania na chłodno i z dystansem, lecz sprawy wymykają mu się spod kontroli, kiedy wpada w zachwyt nad listami pisanymi do siostry przez dobrą duszę o imieniu Hannah.

„Tłumacząc Hannah” kupicie w promocji „druga książka -50%”. Salon Księgarń Świat Książki znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

„Maradona. Ręka Boga” Jimmy Burns

Kiedy umarł w listopadzie 2020 roku, świat po nim zapłakał, a w Argentynie ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

Diego Maradona przebył długą i burzliwą drogę ze slumsów na sam szczyt. Chłopak z biedoty Villi Fiorito urósł do rangi Boga. „Maradona. Ręka Boga” to jedyna w swoim rodzaju, uznawana od wielu lat za kultową biografia Diego Armando Maradony – wirtuoza futbolu, Złotego Chłopaka, a jednocześnie człowieka z ogromnymi problemami.

Biografia Maradony dostępna jest w promocji „druga książka -50%” w Księgarni Świat Książki. Salon znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

„Ziemia obiecana” Barack Obama

To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, oraz o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp.

Tę książkę kupicie w Księgarni Świat Książki, która znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

„Ostatni bastion umysłu” Garri Kasparow

Mecz szachowy, który w 1997 roku Garri Kasparow rozegrał z superkomputerem IBM Deep Blue, był przełomowym momentem w historii technologii. Wyznaczył początek nowej ery – ery sztucznej inteligencji. Oto maszyna pokonała człowieka – i to aktualnego mistrza świata w dyscyplinie wymagającej największej sprawności intelektualnej! Dotarcie do tego etapu zajęło ludzkości ponad sto lat.

Po książkę zapraszamy do Księgarni Świat Książki, nieopodal Tchibo na parterze. „Ostatni bastion umysłu” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

 

„Później” Stephen King

“Nawet małe dziecko wie parę podstawowych rzeczy, jeśli tylko nie ma nierówno pod sufitem. (…) nie rozmawia z martwymi ludźmi, kiedy stoją tuż obok żywych, którzy właśnie zaczynają tęsknić. Na swoją obronę chcę powiedzieć tylko tyle, że kiedy ją zobaczyłem, nie wiedziałem, że nie żyje.”

Najnowszą książkę Stephena Kinga kupicie w promocji „druga książka -50%” w Księgarni Świat Książki, która znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

„Rebeka” Daphne du Maurier

„Rebeka” Daphne du Maurier w serii butikowej już dostępna w Księgarni Świat Książki.

Podczas wyprawy na Riwierę Francuską nieśmiała dziewczyna poznaje zamożnego wdowca, Maxima de Wintera, i po krótkiej znajomości zgadza się za niego wyjść. Szczęśliwe chwile kończą się, kiedy małżeństwo przyjeżdża do Manderley – rodzinnej posiadłości Maxima. W mężczyźnie zachodzą niewyjaśnione zmiany, a nowa pani de Winter uświadamia sobie, że w ogóle go nie zna…

Księgarnia Świat Książki znajduje się na parterze obok Tchibo. „Rebeki” szukajcie w promocji „druga książka -50%”.

 

„Szkice z filozofii głupoty” Bartosz Brożek, Jerzy Stelmach, Michał Heller

Głupota to słowo posiadające w języku polskim 283 synonimy występujące w co najmniej 28 różnych grupach znaczeniowych.

W „Szkicach” zostały opisane wyłącznie „przypadki zawinione” wynikające z gnuśności, ewentualnie etycznej niegodziwości określonych osób, a nie przypadki, na które ktoś nie mógł mieć żadnego wpływu. Autorzy opisują swoje własne doświadczenia związane z głupotą i głupcami w myśl przekonania, że każda próba mająca na celu „policzenie” i „ponazywanie” głupoty jest warta zachodu.

Tę książkę kupicie w Księgarni Świat Książki, która znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

„Chwile przełomu”

Od przybycia pierwszych Słowian nad Wisłę po układ jałtański i upadek komunizmu. Pojedyncze decyzje, podejmowane w kluczowych momentach, na zawsze przesądziły o losach kraju. Oto 25 przełomowych momentów polskiej historii i 25 podstawowych pytań. Zadawali je królowie, politycy, generałowie i zwykli Polacy – często przez wiele stuleci.

O udzielenie odpowiedzi Wydawnictwo Bellona poprosiło wiodących ekspertów i najpopularniejszych publicystów historycznych.

„Chwil przełomu” szukajcie w promocji „druga książka -50%” w Księgarni Świat Książki, która znajduje się na parterze obok Tchibo.

 

-50% na drugą książkę

Bierzesz dwie, a za jedną płacisz tylko połowę ceny. To stała promocja w Księgarni Świat Książki, która zlokalizowana jest na parterze obok Tchibo. Znajdziecie w niej nowości i bestsellery z niemal każdego rodzaju literatury!

 

CZYTAM najTANIEJ

Co powiecie na to, żeby w księgarni zapłacić mniej niż w sklepie internetowym? To możliwe! Księgarnia Świat Książki ruszyła z akcją „CZYTAM najTANIEJ”, w której kupicie wybrane książki w cenach obniżonych przynajmniej o 40%.

Księgarnia Świat Książki znajduje się na parterze obok Tchibo.

Księgarnie Świat Książki