Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
11czerwca
10:00-16:00
plac przed wejściem do centrum z ul. Legnickiej

"Bo tętni w nas dobro" zbiórka krwi z RCKiK

Wielka ścianka z tętniącym sercem, upominkowe bransoletki z kroplą krwi
i oczywiście honorowe krwiodawstwo. Już 11 czerwca na placu przed centrum handlowym Magnolia Park zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jak mówią organizatorzy, jak zawsze w tym miejscu liczą na dużą frekwencję.

Ponad 10 lat współpracy i setki litrów oddanej krwi. W najbliższą sobotę Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje akcję krwiodawstwa na parkingu przed centrum handlowym Magnolia Park. Organizatorzy liczą, że frekwencja będzie spora. – To już ponad 10 lat, gdy nasz krwiobus parkuje przed Magnolia Park. Musimy przyznać, że to miejsce ma bardzo dobrą energię, bo krwiodawców nam nigdy nie brakuje. Podczas każdej akcji około 30 osób oddaje krew. To bardzo dobry wynik – mówi Monika Kopeć z Regionalnej Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Sobotnia akcja będzie promowała również ogólnopolską kampanię honorowego krwiodawstwa „Bo tętni w sam dobro”. Przed Magnolia Park stanie nie tylko krwiobus, ale także ścianka z wielkim sercemprzy której można będzie zrobić sobie selfie. Dodatkowo na dwóch wydzielonych stoiskach animatorzy pomogą uczestnikom w wykonaniu spersonalizowanego gadżetu – rzemyka z serduszkiem nawiązującego do hasła wydarzenia „Bo tętni w nas dobro”. Bransoletkę będzie można zabrać ze sobą.

Akcja krwiodawstwa połączona z promocją kampanii „Bo tętni w nas dobro” rozpocznie się o godzinie 10.00, zaś rejestracja dawców będzie możliwa w godzinach 11.00-15.00.

Krew może oddać każda zdrowa osoba, która waży powyżej 50 kilogramów. – Jednorazowo pobieramy 450 mililitrów krwi. Ważne więc, aby w tym dniu być wypoczętym, zjeść lekkie śniadanie i pić dużo płynów, najlepiej wody – podkreśla Monika Kopeć.

Do rejestracji i pobrania krwi wystarczy jedynie dowód osobisty a dla honorowych krwiodawców dodatkowo legitymacja.

"Bo tętni w nas dobro" zbiórka krwi z RCKiK