Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
4czerwca
Centrum Medyczne Magnolia Park

Profilaktyczne badania bioderek - zadbaj o zdrowie swojego maluszka

Z okazji Dnia Dziecka, Centrum Medyczne Magnolia Park zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic do korzystania z bezpłatnego programu profilaktyki dysplazji stawów biodrowych u niemowląt.

Dysplazja, czyli niedorozwój stawów biodrowych, jest w populacji polskiej najczęstszą wrodzoną wadą narządu ruchu (dotyczy 4 – 6 % niemowląt). Konsekwencja nierozpoznania dysplazji jest konieczność wczesnego leczenia operacyjnego – endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Dlatego najpewniejszą metodą diagnostyczną u niemowląt, rekomendowaną przez autorytety w dziedzinie ortopedii dziecięcej, jest badanie USG bioder. Wczesne wykrycie dysplazji i podjęcie leczenia w olbrzymim odsetku przypadków kończy się pełnym sukcesem i uzyskaniem w wyniku terapii prawidłowo dojrzałych bioder!

Przy wsparciu centrum handlowego Magnolia Park, realizowany program profilaktyczny będzie wykonywany w dniu 4 czerwca, w godzinach 9:30 – 16:30. Akcja obejmuje badania profilaktyczne bioder niemowląt w wieku od 4. tygodnia do 4. miesiąca.  Program, będzie obejmować ocenę kliniczną stawów biodrowych oraz USG. W przypadku stwierdzenia dysplazji (niedojrzałości) bioder dzieci będą kierowane do leczenia ortopedycznego.

ZAPISY:

Rejestracja Centrum Medycznego Magnolia + 48 666 390 803

(ilość miejsc ograniczona)

 

Badania w ramach Programu wykonują:

Lek. Marcin Celer – radiolog

Lek. Michał Dudek – pediatra

 

 

Profilaktyczne badania bioderek - zadbaj o zdrowie swojego maluszka