Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
6-7sierpień

Teatr na leżakach - 6-7.08

Magnolia Park ponownie zaprasza na Teatr na leżakach.

Tym razem zapraszamy na dwa nowe spektakle, nigdy nie pokazywane dotąd we Wrocławiu.

Teatr Pijana Sypialnia zagra je 6 i 7 sierpnia. Oba spektakle rozpoczną się o 20:30.

6 sierpnia Teatr Pijana Sypialnia zagra spektakl “Łojdyrydy”,

Historia współegzystencji mieszkańców dwóch sąsiednich miejscowości: Kopydliny i Samborza. Bohaterowie tej historii podejmują liczne próby ukrócenia ciągu nieszczęść, który nieprzerwanie spływa na obydwie wsie. Niestety, ani obalenie władzy – Sołtysa, ani inwestycja związana z budową przydrożnego szaletu – nie poprawiają sytuacji społeczności. Bezradni mieszkańcy wyglądają więc pomocy z zewnątrz. Szczęśliwym trafem wkrótce przybywają „wymodleni Panowie z Warszawy”, którzy uczą miejscowych między innymi, jak pozyskiwać granty na promocję regionalnych produktów. Wśród których najważniejszym jest… caffe latte z mleka prosto od krowy!

“Łojdyrydy” to komediowe widowisko wypełnione tańcem i muzyką. Na scenie będą królować kujawiaki, oberki i mazur, a głowy naszych gości wypełni ludowa muzyka w nowoczesnej odsłonie. Zatem jeszcze raz: Witamy Państwa serdecznie – w Domu Polskim w Polsce!

WYSTĘPUJE: 16 AKTORÓW / 7 MUZYKÓW

CZAS TRWANIA: 80 MINUT

7 sierpnia zagramy spektakl “Poper”.

Małżeństwo Szwarców drży w posadach. Drobny konflikt rozpętał okrutną i absurdalną wojnę między małżonkami. W intrygę zostaje wciągnięty tytułowy Poper, sąsiad Szwarców, dobrotliwy kawaler, który dotąd wiódł spokojne życie. Niszczycielska siła złego słowa zaczyna deformować życie bohaterów. Przyjaciel domu o wiele mówiącym imieniu Kac oraz młoda prostytutka Kulpa, stają się kolejnymi elementami tej skomplikowanej i emocjonalnej układanki. Czy bohaterom, którzy przyjmują swój los zaskakująco bezrefleksyjnie, uda się zwyciężyć swoją niemoc? Co napędza w naszym życiu zmianę? Strach przed samotnością? A może tęsknota za lepszym światem?

Sztuka izraelskiego dramaturga, pisarza i reżysera teatralnego, to fascynujący tekst, w którym humor łączy się z okrucieństwem, tragizm z absurdem, a codzienność z poezją.  Autor doskonale łączy elementy komedii i tragedii, a najlepszym dowodem jego odwagi jest fakt, że do tej wybuchowej mieszanki konwencji, Levin wprowadza… piosenki. Za zachętę niech posłużą choćby dwa tytuły utworów –  “Piosenka palca w nosie”, “Piosenka przedniej i tylnej potrzeby”.

Dla widzów zostanie udostępnionych 75% miejsc, zostaną zachowane dystanse między miejscami siedzącymi, min. 1,5m, a także do dyspozycji widzów będą płyny do dezynfekcji. Informujemy, że w trakcie spektakli obowiązuje widzów także nakaz zakrywania ust i nosa.

Wydarzenie odbędzie się w środku centrum, na placu przed lokalem Jubitom.

Widzimy się na spektaklach w Magnolia Park.

Patroni medialni wydarzenia:

 

 

Teatr na leżakach - 6-7.08