Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
19listopada
11:00-16:00
plac eventowy od strony ul. Legnickiej

Uszyj Misia z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci

Będą miękkie, idealne do przytulania i co ważne – zrobione samodzielnie. W najbliższą sobotę w Magnolia Park każdy będzie mógł uszyć swojego misia i wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wielkie szycie misiów z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Magnolia Park to już tradycja. W tym roku podczas warsztatów organizowanych pod hasłem „Uszyj Misia” będzie można uszyć własnoręcznie swoją przytulankę, a cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

– Rola rękodzieła wzrasta, dlatego samodzielnie zrobiona przytulanka jest bezcenna. Bezcenny jest też czas, który rodzice mogą spędzić ze swoimi dziećmi, szyjąc wspólnie maskotki i poduszki – mówi Marta Golnik z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Warsztaty „Uszyj Misia” odbędą się Magnolia Park w godzinach 11.00-16.00 na parterze, przy wejściu z ulicy Legnickiej. Uczestnicy warsztatów będą mogli własnoręcznie wykonać misie oraz poduszki z wcześniej przygotowanych materiałów i ozdobić je według własnego uznania guzikami, wstążkami i napami.

Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 35 zł, a dochód z całego wydarzenia zostanie w całości przekazany na cele statutowe Fundacji i pomoc jej podopiecznym. Organizatorzy podkreślają, że nie ma ograniczenia wiekowego dla uczestników warsztatów, a dzieciom mogą towarzyszyć rodzice. Wszystkich biorących udział w akcji będą wspierać osoby z Fundacji, czuwając nad wydarzeniem i pomagając dzieciom w prawidłowym szyciu pluszaków.

Akcja „Uszyj Misia” już po raz kolejny gości w Magnolia Park. Podobne odbyły się z okazji Dnia Dziecka i zeszłorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak podkreślają organizatorzy, na warsztatach pojawiają się nowi uczestnicy, a także ci, którzy ponownie wracają ze swoimi dziećmi, by własnoręcznie stworzyć nowe misie.

Uszyj Misia z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci