Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
19listopada

Złoty Wąs 2022

Już po raz czwarty Fundacja Forum Mężczyzn organizuje plebiscyt Złotego Wąsa. Jak co roku, wydarzenie to nie tylko okazja do zabawy i wyboru najpopularniejszego zarostu, ale i pretekst, by zwrócić uwagę na problem męskiej profilaktyki zdrowotnej. Za pomocą strony internetowej www.zlotywas.pl można nie tylko głosować na swojego faworyta w plebiscycie, ale i zapisać się na darmowe badania profilaktyczne oraz wziąć udział w badaniu naukowym organizowanym razem z Uniwersytetem SWPS.

W połowie października, spośród nadesłanych zgłoszeń, komisja konkursowa (w jej składzie znajdował się jeden z barberów z Babett Barbershop) wybrała posiadaczy sześciu najciekawszych zarostów. Wzięli oni udział w profesjonalnej sesji fotograficznej w stylizacjach zapewnionych przez jednego z partnerów akcji – firmę PAWO. Efekty można podziwiać na stronie www.zlotywas.pl – przy okazji internetowego głosowania. Każdy, kto odda głos na wybranego kandydata, otrzyma 25% zniżki na badania podstawowe w wybranym punkcie Synevo. Posiadacz zarostu z największą liczbą głosów zostanie nagrodzony pakietem upominków od partnerów akcji oraz szklaną statuetką Złotego Wąsa 2022.

Dodatkowo, wszyscy chętni mogą za pomocą strony www.zlotywas.pl otrzymać kupon na darmowe badania profilaktyczne (do wyczerpania puli). Bon można wykorzystać we wrocławskich punktach pobrań Synevo od 4.11. do 19.11. Ponadto, Centrum Medyczne Magnolia Park w dniach 10.11 i 16.11. w godzinach 8:30 – 11:30 oferuje darmowe badania medyczne (obowiązuje rejestracja telefoniczna, dane dostępne na stronie www.zlotywas.pl). Podobnie, aż 10 placówek medycznych na Dolnym Śląsku również oferuje darmowe badania – w dniu 5.11. od 8:30 do 12:30.

Pierwsza część imprezy finałowej Złotego Wąsa 2022 odbędzie się w Centrum Handlowym Magnolia Park 19.11. Dwóch ekspertów Fundacji Forum Mężczyzn będzie odpowiadało na miejscu na trudne pytania dotyczącego męskiego zdrowia podczas dyskusji dostępnej także w wersji online. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa motocykli zmodyfikowanych przez wrocławski Unikat.

 

 

Na miejscu będzie można skorzystać również z darmowej konsultacji urologicznej dla mężczyzn, oraz badań cytologicznych dla kobiet (badanie cytologiczne od 09:00 do 13:00 oraz od 15:30 do 21:00, konsultacje urologiczne dla mężczyzn od 13:00 do 15:30) – w specjalnym mobilnym punkcie badań Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii – Cytobusie. Konsultacja urologiczna nie wymaga wcześniejszej rejestracji, dane dotyczące umówienia się na badanie cytologiczne znajdują się na stronie www.rakchadzawspak.pl

Wieczorem tego samego dnia – 19.11. – w klubie jazzowym Vertigo zostanie wręczona statuetka Złotego Wąsa. To w ramach wieczornej gali Vertigo Presents: Fascinating Rhythm & Jakub Luboiński – Closeup In Swing. Spotkanie z muzyką swingową będzie eleganckim podsumowaniem tegorocznej edycji. Na uczestników będzie czekał taneczny parkiet, a część dochodów tego dnia zostanie przekazana na potrzeby Fundacji. Informacje na temat biletów są dostępne w mediach społecznościowych Vertigo Jazz Club & Restaurant.

W tym roku Fundacja Forum Mężczyzn wyprodukowała także spot wideo zwracający uwagę na konieczność badań profilaktycznych. Został on nagrany w salonie Babett Barbershop, a wzięli w nim udział tegoroczni finaliści oraz Mariusz Kałamaga wcielający się w rolę Ignacego Wąsika golibrody – pomysłodawcy plebiscytu Złoty Wąs. Głosu jako lektor użyczył Jarosław Boberek. Spot był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

Przez cały czas trwania głosowania w ramach Złotego Wąsa 2022 na stronie internetowej wydarzenia jest dostępny także formularz ankiety naukowej przygotowanej przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS. Jej wyniki pozwolą na stworzenie pracy badawczej, opisującej męskie nawyki w zakresie profilaktyki zdrowotnej z socjologicznego punktu widzenia.

Wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznej akcji, możliwość głosowania, otrzymania kuponów na darmowe badania i szczegóły dotyczące zgłaszania się do poszczególnych placówek medycznych są dostępne na stronie www.zlotywas.pl.

Złoty Wąs 2022

Galeria