Facebook IconInstagram IconTripadvisor IconTripadvisor Icon
23kwietnia
10:00-18:00

Dzień Przyjazny Planecie

Już 23 kwietnia, w godzinach 10:00-18:00 w centrum handlowym Magnolia Park odbędzie się event skupiony wokół tematyki #less waste.

W tym dniu odbędą się liczne wydarzenia, które będą miały na celu edukację mieszkańców Wrocławia i klientów Magnolia Park w zakresie:

– prawidłowej segregacji odpadów

– świadomości less waste

– świadomej konsumpcji

 

SADZONKI ZA ODPADY

Każdy klient, który w tym dniu przyniesie posegregowane odpady do Magnolia Park i zgłosi się do specjalnego stoiska przed centrum (od strony ul. Legnickiej ) będzie mógł otrzymać sadzonkę drzewa lub roślinkę. Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mogli oddać odpady następujących frakcji: szkło, papier, plastik, sprzęt elektryczny i elektroniczny, a w zamian otrzymać sadzonki drzew i roślin.

 

1 sadzonkę będzie można uzyskać za:

– 10 plastikowych butelek

– 10 szklanych butelek

– 2 elektroodpady (do 5 kg każdy) – nie przyjmujemy odpadów powyżej 5 kg

– 20 baterii

– 10 żarówek

– 30 sztuk plastikowych nakrętek od butelek

Do wyboru będą następujące gatunki drzew:

-lipa

-czereśnia ptasia

-modrzew

-jarząb

-świerk kłujący

WARSZTATY LESS WASTE

W tym dniu czekają na mieszkańców Wrocławia liczne wydarzenia skupione wokół tematyki less waste, wśród nich:

– warsztaty dla dzieci  z robienia łapaczy snów oraz maskotek przeprowadzone przez Hydropolis Wrocław

– warsztaty dla dorosłych z kiszenia produktów sezonowych, przeprowadzone przez Gospodarstwo Rolne Sznajder, na warsztaty z kiszenia zapraszamy w godzinach 13:00-17:00

– stanowisko Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

– warsztaty wykonania eko zabawek i malowania doniczek dla dzieci. Dzieci otrzymają też specjalne zestawy składające się z ziemi i cebulek, do samodzielnego zasadzenia w domu. Na uczestników warsztatów czekają liczne nagrody, w tym ekologiczne, bawełnianie torby, szklane butelki z bambusowym korkiem

– strefa ekologicznych klocków Linden

– koło fortuny z nagrodami w postaci ekologicznych produktów do ochrony przed owadami dla dzieci i dorosłych, strefa edukacyjna z eko-kolorowankami dla dzieci. Na stoisku będzie można również otrzymać nasiona łąki polnej oraz Hotele dla owadów – VACO Retail

Zapraszamy też na warsztaty dla dzieci, prowadzone przez tego organizatora.

Zapraszamy też na specjalne stanowisko marki Yver Rocher ,przy którym będą Państwo mieli możliwość dołączenia do Klubu Yves Rocher, a jedno założone konto to 1 posadzone drzewo. Klient otrzymuje również książeczkę z rabatami oraz ekologiczny upominek ( płatki kosmetyczne wielorazowego użytku albo bidon na zimne napoje).
Na stoisku zostaną zaprezentowane też ekologiczne produkty które są w ofercie Yver Rocher: Skoncentrowane żele oraz szampony, szampony w kostce. Firma pokaże w jaki sposób  rezygnuje z foli oraz ogranicza zużycie papieru w swoich produktach.

Stowarzyszenie Rodzice dla Klimatu zapraszają na warsztaty “Wrocławskie zwierzęta opanowują Magnolia Park” – zobaczycie, które zwierzęta żyjące w naszym mieście potrzebują szczególnej ochrony, a dzieci będą miały okazję przybrać ich postać – będziemy robić maski zwierzęce i malować buźki. Nie zabraknie gier i zabaw.
Rodziców natomiast zapraszamy do wzięcia udziału w klimatycznym quizie  z nagrodami.

WYSTAWA „OUR MOTHER EARTH”

Przedstawiane prace są częścią kampanii społecznej #OurOtherMother. To największa na świecie wirtualna wystawa inspirowana miłością do Matki Ziemi.

Zainicjowana w 2021 r. w Wielkiej Brytanii przez rodziców zrzeszonych w ruchach Parents For Future UK, Mothers Rise Up oraz Our Kids’ Climate. Zaniepokojeni przyszłością dzieci w czasach kryzysu klimatycznego zaprosili do współpracy znanych brytyjskich ilustratorów książek dla dzieci. Wkrótce do akcji dołączyli artyści i artystki z całego świata, w tym z Polski. Wystawa była wielokrotnie wystawiana w różnych miejscach na świecie.

Jesienią 2021 r. do tworzenia dołączyły również dzieci.
Obecnie do udziału w kampanii zapraszamy także polskie szkoły i przedszkola. Kampania w Polsce promowana jest przez ruch Rodzice dla Klimatu. O tej inicjatywie oraz innych działaniach podejmowanych przez Rodziców dla Klimatu – Parents for Future Poland, dowiedzą się Państwo się więcej na stronie: www.rodzicedlaklimatu.org/

Partnerami wydarzenia są:

Miasto Wrocław- Departament Zrównoważonego Rozwoju

Ekosystem Sp. z o.o.

Chemeko-System

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

Hydropolis Wrocław

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Gospodarstwo  Rolne Sznajder

VACO Retail

Rodzice dla Klimatu

Linden

Dzień Przyjazny Planecie