Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
28kwietnia
10:00-15:00

Miasteczko Zdrowia

SPOTKAJ SIĘ ZE ZDROWIEM!

Miasteczko Zdrowia 2022 w centrum handlowym Magnolia Park

Miasteczko Zdrowia 2022 to prospołeczna inicjatywa organizowana na skalę ogólnopolską mająca
na celu popularyzację profilaktyki badań i dbania o zdrowy tryb życia. Całość przedsięwzięcia opiera się na wydarzeniu organizowanym w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, gdzie specjaliści różnych dziedzin medycznych nieodpłatnie wychodzą ze swoją ofertą badań i konsultacji.

Projekt ten jest skierowany do wszystkich grup społecznych, a jego organizatorem jest Fundacja Veritas.

Miasteczko Zdrowia we Wrocławiu pojawi się 28.04.2022 roku na placu Centrum Handlowego Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58.

 

Z roku na rok, wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród firm i placówek medycznych, mediów oraz przede wszystkim osób chcących skorzystać z bezpłatnej możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia i co za tym idzie, zasięgnięcia porad lekarskich.

Cykl wydarzeń w 8 miastach Polski rozpoczynamy od Wrocławia, gdzie przed Centrum Handlowym Magnolia Park w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można skorzystać z szerokiej i zróżnicowanej oferty badań.

Mając na uwadze wyjątkowo trudny początek roku,  Dolmed uruchomi punkt informacyjny o możliwej pomocy medycznej dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Dla wszystkich uczestników eventu, placówka ta przewidziała zniżki do poradni psychodietetycznej, alergologicznej oraz na USG piersi. Kolejny Partner, jakim jest M-Med, oferuje szereg badań i konsultacji pod kątem wad i dysfunkcji wzroku. Z kolei, na stoisku PZU będzie można skorzystać z porad stomatologicznych i dietetycznych.

Co więcej, na tym stoisku będzie można skorzystać z całego wachlarza porad i konsultacji w dziedzinie genetyki, hematologii, onkologii
i chirurgii. Przewidziany został także fantom do ćwiczenia badania piersi.

Kolejnym Partnerem jest Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu oferujący konsultacje w zakresie dermatologii, okulistyki i dietetyki. Placówka ta przeprowadzi także badania przesiewowe chorób otępiennych, sprawdzi poziom glukozy we krwi, a także dokona farmaceutycznego przeglądu leków.

Wszyscy zainteresowani mogą zabrać ze sobą przyjmowane medykamenty do wspólnego omówienia. Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum udostępni zaćmobusa.

Na wydarzeniu, będą również specjaliści  z Diagnostyki, którzy oferują konsultacje i zniżki w zakresie profilaktyki badań.

Warto zwrócić również uwagę na fakt uruchomienia tak zwanej KARTY ZDROWIA. Będzie ona rozdawana uczestnikom podczas wydarzenia i upoważnia do zniżek na usługi danych placówek medycznych.

Warto zadbać o swoje zdrowie już teraz.

Serdecznie zapraszamy!

Miasteczko Zdrowia