Facebook IconInstagram IconTripadvisor Icon
28-29maj

Pola Nadziei 28-29 maja

W najbliższy piątek i sobotę zostanie zorganizowana zbiórka dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To akcja Pola Nadziei. Odbywa się w całej Europie, a we Wrocławiu będzie miała miejsce w Magnolia Park.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Są to działania podejmowane przez hospicja na terenie całej Europy. Ich celem jest uzyskanie konkretnego wsparcia dla osób potrzebujących opieki hospicyjnej, m.in. poprzez organizowanie spotkań, happeningów, konkursów czy publicznych zbiórek.

Właśnie taka zbiórka odbędzie się w piątek i w sobotę w Magnolia Park. Kwestować będą dzieci ze szkół wspierających fundację. Założą żółte koszulki, zostaną wyposażone w identyfikator i puszkę. Łatwo będzie więc je rozpoznać.

– W poprzednich latach osoby przekazujące wsparcie otrzymywały w zamian żółte żonkile. Te kwiaty są symbolem życia, a przez to wybrane zostały również na symbol Pól Nadziei. Jednak w tym roku kwesta, z powodu pandemii, ma miejsce w terminie późniejszym niż zwykle. Dlatego tym razem rozdawane będą żółte balony lub żonkile z papieru, przygotowane przez dzieci ze szkół. Najważniejsza jest jednak sama idea akcji i zaangażowanie uczestniczących w niej osób – podkreśla Marta Golnik z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W strefie przy Empiku można będzie odwiedzić stoisko, na którym spotkamy osoby z fundacji. Otrzymamy tam m.in. ulotki informujące o akcji oraz informacje o tym, jak bardzo potrzebna jest opieka hospicyjna, jak jest organizowana oraz jakie są potrzeby w tym zakresie.

– Cieszymy się, że możemy tę akcję gościć we wnętrzach Magnolia Park, wspierając Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Z Fundacją działamy wspólnie już od wielu lat, wspierając aktywności przez nią organizowane. Gorąco zachęcam do udziału w zbiórce. Przekazujemy w ten sposób pomoc bardzo konkretną i wymierną – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Pomaga podopiecznym na terenie całego Dolnego Śląska. To hospicjum domowe, co oznacza, że pacjenci otrzymują opiekę w miejscu, gdzie mieszkają, dzięki czemu mogą stale przebywać w znajomym środowisku i w otoczeniu rodziny. Celem fundacji jest profesjonalna i całościowa opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem i jego rodziną.

Zbiórka w ramach akcji Pola Nadziei będzie prowadzona w piątek i sobotę (28 i 29 maja). W sobotę, z okazji Dnia Dziecka, w Magnolia Park zorganizowany zostanie również kiermasz książek. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla podopiecznych fundacji.

 

Pola Nadziei 28-29 maja